niedziela, 26 stycznia 2014

[23] Aktualizacja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co byś zrobił, gdybyś miał dokonać wyboru pomiędzy miłością, a ocaleniem samego siebie?
Co byś zrobił, gdyby twoje życie stało się najgorszym z koszmarów, którego nawet nie byłbyś w stanie sobie wyobrazić?
Marzyłam, by moje życie uległo zmianie, modliłam się o to z całego serca i nim się obejrzałam, dostałam to, czego chciałam.
Lecz cena była zdecydowanie zbyt wysoka.
Oczywistym faktem jest, że na pytanie „chcesz przeczyć?” odpowiemy twierdząco.
Moja odpowiedź była jednak zupełnie inna.
Kategoria: Fanfiction
Autorka: Destiny Faith

 Pochodzą z dwóch różnych światów. On – Francuz, syn arystokraty z ułożonym planem na przyszłość. Ona – Norweżka wywodząca się z klasy średniej. Przypadkowe spotkanie tych dwojga, nie wskazuje na to, by ich znajomość miała mieć przyszłość. Jednak los ma dla nich miłą niespodziankę... Serdecznie zapraszam
 Kategoria : Obyczajowe
Autor: Guardian Angel

  Books are like soul
 Blog recenzencki założony z nudów i ciągłej potrzeby pisania czegokolwiek. Początkowo miały być książki jednak pojawią się również filmy, ale nie ekranizacje, bo oceniam głównie fabułę. Nie będą to jakieś mega długie recenzje, tylko krótkie oceny, które pozwolą potencjalnym czytelnikom zdecydować, czy chcą przeczytać daną książkę/obejrzeć film.
Co jakiś czas będą pojawiały się moje 'przemyślenia' na różne tematy związane z książkami i filmami, typu powtarzające się wątki, zagadnienia, niedociągnięcia. Będą to takie malutkie przerywniki, pojawiające się głównie z powodu reakcji osób z mojego otoczenia, kiedy zaczynam roztaczać swoje teorie i przemyślenia.
Serdecznie zapraszam :)
Kategoria: Recenzje
Autorka: pati z.


 Siedemnastoletnia Kasandra przenosi się do świata swojej wyobraźni. Wszystko to, co wydawało jej się tak odległe, nagle staje się nieodłączną częścią jej życia. W trakcie poznawania "nieznanego" jej otoczenia oraz osób dowiaduje się, że tak naprawdę przez te wszystkie lata nie była kimś, za kogo się uważała, że kochająca ją rodzina z prawdziwego świata nie powiedziała prawdy o niej samej. Czy Kasandra dowie się kim tak naprawdę jest? Czy zdoła się przystosować do nowego życia? I przede wszystkim: czy kiedykolwiek wróci do swojego starego życia?
Kategoria: Fantasy
Autor: corset


 Wszystko zaczyna się w Świętym Mungu. Doktor Miles Davies wreszcie dostaje szansę na poznanie historii chłopca, który twierdzi, że jest Scorpiusem Malfoyem. Uzdrowiciel nie do końca mu wierzy, jednak gdy młody pacjent rozpoczyna swoją historię okazuje się, że wątpliwość co do danych osobowych jest akurat najmniejszym problemem...
 Kategoria: Potterowskie --> Nowe pokolenie
Autorka: nott.Wyprawa po Cierń
 Algestia jest miastem, w którym wszystko od kilku lat toczy się własnym, monotonnym rytmem. Porządek przerywa choroba królowej Aurelie, jedyną rzeczą, która może ją ocalić są kwiaty, rosnące na Północy. Te tereny zamieszkują wygnańcy, różne monstra i stwory, które życie tam wybrały, ot tak. Wyprawy podejmuje się czwórka znajomych. Colin – jedenastoletni chłopiec, Anastacia – strażniczka zamku, Terry – dowódca straży i Oscar – zakochany w księżniczce chłopak. Wyruszają, a na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Czy przeżyją? Kogo spotkają po drodze? I czy wszyscy są tymi, za których się podają?
Kategoria: Fantasy
 Autorka: Mad.


  Możesz mi ufać
Moja historia jest pozbawiona sensu.
Brakuje w niej początku, środka i końca.
Jest książką, z której ktoś powyrywał wszystkie najważniejsze strony.
Jest rozbita w czasie, bo...
[Podobno] nigdy się nie wydarzyła.
A jednak jest w niej coś, czego nie można przeoczyć.
Coś wartego zapamiętania.
Nienazwane słowem uczucie, które każe przywoływać każdy z tych mglistych fragmentów, rozbierać je na kawałki i każdego dnia przeżywać na nowo.
Coś, co nieustannie utwierdza mnie w przekonaniu, że On nadal gdzieś tam jest.
Że w ogóle istniał.
Że ja istniałam.

Kategoria: Psychologiczne
Autorka: Ulotna  Last scar 
Rok 1997. Harry Potter niedługo ma wyruszyć na poszukiwanie horkruksów, Voldemort rośnie w siłę, panuje ogólny strach. Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego czwórka przyjaciół składa sobie obietnicę, że przetrwają kolejne dziesięć miesięcy w zamku, w którym zdecydowanie nie jest już bezpiecznie. Ta okazuje się jednak niemożliwa do spełnienia, bo w okrutnym świecie, gdzie nieczysta krew nie ma prawa bytu, trudno prowadzić normalne życie. Do jak wielu rzeczy zdolny jest posunąć się śmierciożerca, próbujący odzyskać swoją własność? Jak wiele ran można zadać słowami i zaklęciami niewybaczalnymi? Ile strat może ponieść jeden człowiek? Tylko bezlitosna wojna zna odpowiedzi.
 Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autor: graham coxon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz