niedziela, 8 czerwca 2014

[36] Aktualizacja

Effie Blake przeprowadza się wraz z mamą i bratem do Australii, aby zapomnieć o dawnych zdarzeniach, które spotkały ją w Nowym Jorku. Wydaję jej się, że w Gold Coast zazna normalnego życia typowej nastolatki, której jedynym problemem są kłótnie z chłopakiem. Nigdy nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo może się mylić. Niebezpieczny chłopak z nowej szkoły, Luke Hemmings, szybko zamienia jej życie w pasmo dziwnych i przerażających wydarzeń. Pomimo starań, Effie już nie ma zwykłego, szkolnego życia przeciętnej nastolatki. Poznanie zupełnie innego od siebie nastolatka zaburza jej poukładany świat. Dziewczyna nienawidzi Luke'a i z wzajemnością. Wszystko się jednak zmieni, gdy połączy tą dwójkę potrzeba chronienia siebie nawzajem.
Kategoria: Thriller
Autorka: Ohana


 Któregoś poranka Luce budzi się. Normalny poranek, taki jak inne... ale gwałtownie się zmienia, gdy dziewczyna uświadamia sobie, że stoi na chmurze, tysiące metrów nad ziemią. Próbuje sobie przypomnieć kim jest i co tutaj robi, ale bez skutku. Odpowiedzi na swoje pytania nie dostaje nawet wtedy, gdy spotyka na swojej drodze dwa potężne anioły.
Luce wie, że musi odzyskać to, co jej skradziono, nie patrząc na zagrożenia i wrogów czających się za rogiem. Mając przy boku skrzydlatych przyjaciół, brnie dalej, po klucz do jej umysłu i nieuchronnie zbliża się do przeznaczenia. Każdy skrywa tajemnice, wie więcej od Luce, ma interesy na boku...
Co takiego stało się, że Luce nic nie pamięta? Kto ukradł jej wspomnienia i dlaczego? Jak może je odzyskać? Czy uda jej się dotrwać do końca?
Czy prawda jej nie zabije?
Kategoria: Fantasy
Autorka: Camille Ceciderit


Historia toczy się wokół Rose Dumbledore - postaci zupełnie nowej, nie występującej w książkach o Harrym Potterze.
Rose jest córką Rosalie oraz Davida Evenhartów, którzy zginęli 11 marca 1981 roku, byli ostatnią rodziną zamordowaną przez Lorda Voldemorta przed Potterami. Po śmierci rodziców, opiekunem Rose został jej dziadek - dyrektor Hogwartu Albus Dumbledore. Jak można było się spodziewać, Rose jak na swój dziecięcy wiek wykazywała zdolności wykraczające poza pewną normę, robi to po dzień dzisiejszy. Ciągle zaskakuje wielkim talentem, który odziedziczyła po Albusie oraz po rodzicach. Wraz z Harrym, Ronem i Hermioną, Rose odkrywa tajemnice Hogwartu oraz świata magii, który okazuje się w głębi być podobny do świata mugoli. Jak potoczy się historia Wielkiej Czwórki? 
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autorka: Echelon

 Carrie to normalna nastolatka z normalnymi problemami, jednak zmienia się to, gdy przeprowadza się nowego domu. Słyszy krzyki, których nikt nie słyszy, widzi krew, której nikt nie widzi. A co najważniejsze, Harry jest jej dręczycielem. Codziennie zjawia się u niej, a wraz z nim wszystko co najgorsze.
"Tworzymy okropności by pomóc sobie z rzeczywistością"
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Tłumaczka: Kliii


 Łowczyni nefilów
Nazywam się Vanessa Morgan. Tak, Morgan. Możecie kojarzyć moje nazwisko z sieci hoteli o takiej nazwie, które prowadził mój wujek przed zaginięciem lub z największej na Florydzie firmy produkującej leki, moich rodziców. Jeśli nic wam to nie mówi, to zapewne znacie Morganów z bycia łowcami nefilów. Tak, dobrze słyszycie, nie zwariowaliście, ja też nie. Ale po kolei. Bóg wiele tysięcy lat temu zesłał potop, by zabić nefilów - pół aniołów, pół ludzi, niestety niektórzy z nich przeżyli. Najpotężniejszy anioł, Gabriel rozkazał moim przodkom, ich zabić, to jednak trwa już tysiące lat. Dzięki moim rodzicom, którzy zajęli się polowaniem, miałam w miarę normalne życie. Wszystko się zmieniło, gdy zostali zabici przez nefila. Musiałam wyjechać ze słonecznej Florydy do Nowego Jorku, do ciotki, siostry mamy, która o niczym nie ma pojęcia i jakże wrednej kuzynki, z którą mam dzielić pokój. Jakby tego było mało jestem jedyna z rodu Morganów i to ja mam walczyć z nefilami. Nie wiem, czy tego chcę. Nie wiem, co mnie czeka. Wiem tylko jedno... Nazywam się Vanessa Morgan i jestem łowczynią nefilów.
Kategoria: Fantasy
Autor: Kira

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz