niedziela, 28 września 2014

[51] Aktualizacja

Świat Inveria, świat od zarania dziejów ogarnięty konfliktami i wojnami. Świat podzielony na dwa kontynenty, dobry na którym od wieków toczą się wojny, jak i mroczny w którym w pełni rozkwitł czarny rynek, podziemia i przestępczość. Jednak co się wydarzy, gdy Inverii będzie grozić zagłada? Co jeśli jedna ze stron zajęta konfliktami zbagatelizuje niebezpieczeństwo? Czy mroczny światek podejmie się obrony nie tylko swojego świata? Czy będą wstanie poświecić się dla ludzi, dla istot z innego wymiaru by ocalić swe własne istnienie?
Wplątaną w tą akcje zostanie Ruta, dziewczyna o długiej, męczącej i tajemniczej przeszłości, która będzie towarzyszyć Lordowi Eizo oraz jego wiernemu przyjacielowi Kieru. Czy w porę odkryją sekret tajemniczych morderstw za którymi kryje się nadchodząca wojna światów i ich zagłada?
Kategoria: Fantasy
Autor: Kasumi Otori


Różnie rzeką po świecie, jednak to ja znam historię prawdziwą - na początku był Chajs. Nie wiem czym był dokładnie, ale był wówczas wszystkim i niczym. Z tej napełnionej otchłani, kryjącej w sobie wszelakie zarodki przyszłego świata, wyłoniła się wreszcie wszechpotężna Tchaja. Pławiła się ona w Chajsie, jako dziś łódź w oceanie. Małe zaś kawałki Chajsu pod Sweterek Niebieski jej wpadały i z resztkami włókien tegoż się mieszały. I tak, w pępku prastworzenia, pod wpływem ciśnienia, powstały Pawlilandy.
Kategoria: Zbiory opowiadań
Autor: Dominik Rafacz


Lydia od kiedy tylko pamięta miała problem, a problemem tym byli państwo Malfoy. Nigdy nie otrzymawszy listu z Hogwartu pewnego dnia znika z ich Dworu i trafia do mugolskiego sierocińca, w którym uważając się za charłaczkę uczy się magii. Pewnego dnia zostaje przyłapana na gorącym uczynku i wraz z pomocą dyrektorki przytułku trafia go Hogwartu, gdzie stary problem powraca. Draco okazuje się nie być już przyjacielem z dzieciństwa. Narcyza wciąż piękna, będąca jednak ucieleśnieniem nienawiści. A Lucjusz... chce od Lydii czegoś więcej.
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autorka: Camille Blue


Wielka podróż do korzeni, krwawe, mordercze starcia, Wielka Wojna zbilżąca się do idyllicznego królestwa Haaria wielkimi krokami i człowiek, który stracił wszystko co kochał. Witamy w świecie, gdzie każdy napotkany człowiek może być miło uśmiechającym się wrogiem, gdzie na pierwszy rzut oka nie istnieje strach ani przerażenie i gdzie nic nie jest takie jakim wydaje się być.
Kategoria: Fantasy
Autor: Hirvi


W opowiadaniach fantasy często występuje ten sam schemat: ktoś odkrywa, że coś jest inne, niż myślał - na świecie żyją nie tylko ludzie, magia istnieje nie tylko w bajkach i tak dalej. Coś takiego spotyka właśnie Aleę Laneford, nastolatkę która odkrywa, że jest Zmiennokształtna. Razem z tą rewelacją przychodzi do niej list ze szkoły dla istot odmiennych niż ludzie. Ale moja historia skupia się na Erin Laneford, bliźniaczce Alei, zupełnie normalnej dziewczynie. To właśnie ona, w wyniku wielu komplikacji, trafia do owej szkoły. Chcąc nie chcąc, musi zacząć prowadzić podwójne życie pełne oszustw. Oczywiście nie byłoby to dobre, blogowe opowiadanie bez perfidnego chłopaka, który już w pierwszym tygodniu staje na jej drodze...
Kategoria: Fantasy
Autor: Antyarktyka


Na blogu prezentuję miniatury z bohaterami różnych seriali, filmów czy książek. Publikować będę również własne opowiadania oraz niekiedy one-shoty ze sportowcami.
Kategoria: Zbiory opowiadań
Autor: valkoinen_peura
 

Katherine Winetrop w swoim krótkim życiu zdążyła przeżyć odejście ojca i śmierć młodszego brata. Od tych wydarzeń zamknęła się w sobie i żyje w niechęci do świata. Teraz śnią jej się tajemnicze sny, w których nawiedza ją nieznajoma kobieta. Podczas gdy do szkoły przychodzi tajemniczy chłopak, zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Z kranu sama leci woda, a rośliny rosną w zatrważającym tempie. Do tego coraz częstsze informacje o podpaleniach. Co się dzieje? I jaką rolę ma w tym Katherine? 
Kategoria: Fantasy
Autorka: Juliet


Co jeśli ukaże się cała prawda? Kiedy odnajdą się bliźniacze serca, kiedy zaufani staną się obcy? Harry będzie miał ciężką drogę do przybycia, będzie musiał poznać swoich wrogów, poznać całą prawdę o sobie. 
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autor: Avada Malfoy
 

Każdego ranka, każdej nocy, dla męki ktoś na świat przychodzi. Jedni się rodzą dla radości, inni dla nocy i ciemności. Na złączeniu dwóch ‘światów’ stoi ona. W pędzącym tłumie, z energią rozpierającą jej klatkę i wstrzymującą oddech. Kiedy przyjdzie podjąć najważniejsze decyzje, już nic nie będzie takie jak wcześniej.
Kiedy sztylet przecina jego skórę, a do twoich uszu dociera jego przeraźliwy krzyk, nie myślisz o tym, że zadałeś komuś ból. Myślisz o tym, że kolejna nadprzyrodzona istota zakończyła swój żywot.
Jamie jest pozornie normalną nastolatką. Tak naprawdę jest żywiołową łowczynią, która nie zawaha się zakończyć twój żywot. O ile jesteś istotą nadprzyrodzoną.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Balladyna


Przewrotne losy dziewczyny, często wpadającej w kłopoty i żyjącej na krawędzi prawa i przestępstwa, oraz miłości i zranienia. Wciągniętej od dziecka w nielegalne zgrupowania w których od lat siedzi jej ojciec. Nieszczęśliwie zakochanej w nieodpowiednim mężczyźnie a także mafiozie, mimo to uwikłana w dziwne emocje ze swoim najlepszym przyjacielem, a przyszywanym bratem. Jej życie od zawsze było inne, wypełnione skrajnymi uczuciami, nie zna ciepła pełnej rodziny ani prawdziwego domu. Pewnego dnia okazuję się że jej życie staje się tylko rzeczą do przetargu. Uczucia które łączą ją z przyjacielem, przeistaczają się w coś poważniejszego. Nagle w jej życiu pojawia się przełom, chłopak nakazuje jej zmianę w zamian za bezpieczeństwo. Czy zrezygnuje z aktualnego życia? Czy zgodzi się na warunki? Czy porzuci nieszczęśliwą miłość w dojrzałym mężczyźnie na rzecz miłości w przyjacielu? A może postanowi w tajemnicy połączyć oba życia oraz obie miłości?
Kategoria: Sensacja
Autor: Avery
 

Utracony Tron
Miranda utraciła wszystko – tron, rodzinę, przyjaciół i wiernych doradców. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie dwa lata, podczas których władca Imperium Vuur włączył Armandar do swojego państwa.
Królowa, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządzącego od wieku rodu Tariniusów, nie ma zamiaru się poddać i skazać kraju na powolną zagładę. Wraz z Gelu, elfim wojownikiem wygnanym z królestwa Ilathis, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by zyskać sojuszników, którzy pomogą jej odzyskać utracony tron oraz powstrzymać króla Cuthberta przed przejęciem władzy na całym kontynencie.
Gelu nie wie jednak, jak wielkie zadanie spoczywa na jego barkach, ponieważ ma do odegrania znacznie większą rolę niż początkowo przypuszcza. To jego wybory zadecydują o dalszym losie świata.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Jaenelle


Bracia Duszy
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
Kategoria: Science Fiction
Autorka: Jaenelle


 Legenda Elleshara
Edmund Kamose Haviland wraz z grupą specjalistów podczas letnich wakacji wyjeżdża do Egiptu, by wziąć udział w przeszukiwaniu piramid. Archeologów szczególnie interesuje jeden artefakt – berło Elleshara, wielkiego egipskiego wojownika. Miejscowe legendy mówią, że przedmiot jest zaczarowany i lepiej, aby pozostał w ukryciu, jednak nikt z członków ekspedycji nie bierze tych słów na poważnie.
Powolna praca nie przypada do gustu Kamose. Aby przełamać nudę i monotonię, mężczyzna pewnego dnia postanawia na własną rękę zbadać wnętrze piramidy, co kończy się wypadkiem i utratą przytomności. Gdy Kamose się budzi, okazuje się, że znajduje się w starożytnym Egipcie, niemal 1390 lat przed naszą erą. Najgorsze jednak jest to, że ten świat całkowicie różni się od tego, o którym uczył się z książek, ponieważ magia istnieje tutaj naprawdę.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Jaenelle


 Dziewczyna po przejściach - Lilly Vega jest Belieberką. Mieszka w Roseville - bardziej rozwiniętej wiosce oddalonej o kilka kilometrów od Los Angeles. Pewnego dnia Lilly dowiaduje się, że jej idol, Justin Bieber, przyjeżdża na koncert do Los Angeles. Dziewczyna, której największym marzeniem jest spotkać Justina, jest w siódmym niebie. Tak samo jak jej 8-letnia siostra Nicole, która również jest Belieber i zależy jej na poznaniu chłopaka. Radość szybko pryska - Lilly nie stać na bilety. Sprawę załatwia przyjaciółka dziewczyny, Olyvia, która kupuje bilety na koncert dla niej i Nicole. Siostry przychodzą na koncert Justina - ostatnio skandalisty. Wszystko przez to, że rozstał się z Seleną Gomez, bardzo cierpi i chce jakoś odreagować ból. Wszyscy wkoło go ranią, odwracają się od niego, a on potrzebuje miłości. Na koncercie Lilly zostaje One Less Lonely Girl. Od tej chwili nic już nie będzie takie samo - Justin zakochał się w Lilly...
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: Sisi Q.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz