wtorek, 11 lutego 2014

[25] Aktualizacja

 Nie w USA i nie w deszczowych klimatycznych okolicach Londynu, tylko w małym, polskim miasteczku żyje grupa młodych ludzi. Roma dowiaduje się, że jest adoptowana. Chęć poznania biologicznej matki staje się dla niej priorytetem, postanawia więc uwikłać w swoje sprawki wyrzuconego poza margines społeczeństwa kolegę z klasy. Nie ma nawet pojęcia, że jej maleńki szantaż wywoła lawinę przeróżnych wypadków. Od ataku paniki u apodyktycznego dyrektora liceum, przez odnalezienie przyjaciółki sprzed lat, aż po porwanie.
Kategoria: Obyczaj 
Autorka: Virtue


 Joan to dwudziestoletnia dziewczyna wychowana na Zachodzie, czyli mieście, w którym mieszkają najmniej uzdolnieni magowie. Kiedy okazuje się od nich różnić, staje się ich wrogiem. Jej śmierci chce nawet mężczyzna, którego kocha. Jedyną nadzieją zdaje się być ucieczka do innego miasta, co oferują jej nowi, tajemniczy przyjaciele.
Młodziutka Faye staje przed utopijną wizją nowego życia, kiedy przyjmuje zaręczyny Deana. Nikt jednak nie podziela jej entuzjazmu, a ona nie jest całkowicie pewna czy chce porzucić klub na rzecz bezpieczniejszego życia.
Richardowi również zdaje się, że stanął przed ważnym wyborem. Próbuje jednak pogodzić długoletnią miłość z czynnym udziałem w Ivo. Sprawa staje się coraz trudniejsza, kiedy rozumie jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za stawianie się Cordinsom.
Choć niewielu się to podoba, to Christina w dużej mierze sprawuje pieczę nad klubem. Sprawy wcale nie ułatwia długoletni romans z żonatym przywódcą Ivo w Extret.
Po trzech latach Mick wraca do dawnego życia. Musi się przyzwyczaić do nowych zasad Ivo i dyscypliny. Jakby tego było mało, nawet przyjaciele patrzą na niego nieprzychylnie, wypominając mu to, że ich zostawił.
Ivo wydaje się być najważniejszą rzeczą w życiu Johna. Choć wielu uznaje go za szaleńca, dąży do tego by utworzyć z klubu coś potężniejszego, gotowego stać się największym wrogiem Cordinsów.
Kategoria: Fantasy
Autorka: sandstormwoman


 Wysypisko różnorakich opowiadań i skup kartek z pamiętnika na makulaturę. Urywki, pozostałości, ochłapy i poronione pomysły, które nie przeistoczyły się w żadne poważne opowiadanie.
Kategoria: Zbiór opowiadań
Autorka: sandstormwoman


 Piętnastoletnia Hermiona przeżywa traumę w Ministerstwie Magii. Gdy zamyka oczy, widzi przerażającą Bellatriks Lestrange - jedyny szczegół tej wyprawy, który tak wyraźnie zapamiętała. Zamyka się w sobie, odtrąca od siebie wszystkich, dopuszczając do siebie jedynie koszmar, który śni jej się co noc. Fabuła jest dla dziewczyny niezrozumiała, więc młoda czarownica chce jak najwięcej się o tym dowiedzieć. Tymczasem do jej serca puka chłopak, który był przy niej przez wszystkie lata nauki w Hogwarcie. Chłopak, którego do tej pory traktowała jako kolegę, którego nigdy nie postrzegała jako obiekt westchnień. Kilka szczerych rozmów burzy poukładany świat Gryfonki, a długa rozłąka, jaka ich czeka, budzi w niej nieodkryte dotąd uczucia. Rozsądna, wierna, lojalna i zagubiona. Co zrobi? Jak poradzi sobie z dręczącym ją koszmarem? Czy Bellatriks Lestrange ma z tym coś wspólnego? Jak potoczą się losy mugolaczki, przyjaciółki Wybrańca?
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autor: A.


Sam od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką z demonami. W tym życiu towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele tajemnic. Ale czego można spodziewać się po kłamcy i oszuście? Czy po tym wszystkim będzie potrafiła wziąć się w garść i spełnić swoją prawdziwą rolę jakie życie dla niej przygotowało?
Kategoria: Fantasy
Autorka: seoanaa


 Hybrid Sisterhood
Hayley Moontrimmer {Phoebe Tonkin} - wiedźma/wampir, Kayle Mikaelson {Claire Holt} - wilkołak/wampir, Deliah Bree-Grimm {Lily Collins} - wiedźma/wilkołak - oraz Faith Maiden {Nina Dobrev} - część nieznana/wampir - są ostatnimi ocalałymi z potężnego klanu hybryd Hybrid Sisterhood. Lata temu była to wielka wspólnota, jednak została przez łowców. Podczas ucieczki przed odwiecznymi wrogami i łowcami trafiają do Beacon Hills - miasta, które zmieni życie każdej z hybryd na zawsze.
Kategoria: FanFiction
 Autor: Hybrids


 Shadow of a fallen star
Szesnastoletnia Alison po śmierci swoich rodziców, zostaje oddana pod opiekę młodszej siostrze taty - Nancy. W jej życiu powoli wszytko zaczyna się układać. Ma przyjaciela, którego kocha jak brata, a jej zdolności plastyczne w końcu zostały docenione. W dniu swojej debiutanckiej wystawy traci jednak wszystko. Towarzyszący jej przyjaciel ginie na jej oczach, a ona obwinia się o jego śmierć. Gdy zabójca wyciąga w jej stronę broń, gotową do oddania następnych strzałów, zostaje uratowana przez tajemniczego nieznajomego. Kim jest ten przystojniak i co on ma wspólnego z całą tą sytuacją?
Kategoria: Obyczaj
Autorki: seoanaa i kata rina

 
Czerwony piach - Opowiadanie fantasy
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. O groteskowej władzy i o codziennych, choć niezwykłych problemach bohaterów. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!
Kategoria: Fantasy
Autorka: Vessna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz