piątek, 21 lutego 2014

[26] Aktualizacja

Mamy czasy, w których swą pierwszą młodość przeżywały jedne z najbardziej znanych osobistości świata magii, zasłużeni bohaterowie, którzy wykazali się niebywałą odwagą w starciu z armią śmierciożerców. Czasy, w których ci ludzie opracowali jedyną w swoim rodzaju mapę, ujawniającą wszystkie sekretne przejścia z zamku do magicznej wioski Hogsmeade. Mapa została nazwana od ich założycieli, mapą huncwotów. Mamy rok 1976. Teraz dajemy Ci szanse byś mógł stworzyć swoją własną historię na tle tej, opowiedzianej po krótce przez J.K Rowling. Możliwości jest wiele, a ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Możesz poprowadzić losy postaci kanonicznych, lub stworzyć swojego własnego czarodzieja. Wszystko może się wydarzyć.
Zapraszamy do Hogwartu w roku 1976.
Kategoria: Blogi grupowe


Pięćdziesiąt siedem lat mija od ostatnich, siedemdziesiątych piątych Głodowych Igrzysk. W Panem wybucha wojna, dużo bardziej krwawa niż ta sprzed lat. Potomkowie i zwolennicy prezydenta Snowa opanowują Kapitol z nadzieją, że dzięki temu zniszczą istniejącą w państwie demokrację. Dystrykty po raz trzeci stają do walki o wolność. Głód wyniszcza ludność, a tylko nielicznym udaje się przeżyć. Umocniony Kapitol, w zamian za pomoc Dystryktom, postanawia urządzić najznakomitsze Głodowe Igrzyska w dziejach Panem. Trzynaście Dystryktów, dwudziestu sześciu trybutów walczących na śmierć i życie ku uciesze ludu. Kto wygra siedemdziesiąte szóste Igrzyska? Czy rewolucjoniści podniosą się i jeszcze raz spróbują zawalczyć o to, co najważniejsze?
Kategoria: FanFiction
Autorka: Grey


Pewnego dnia obudzisz się i pomyślisz, że twoje dotychczasowe życie było monotonne, szare, nudne... wówczas pomyślisz także, że chcesz coś zmienić, by twoje życie nabrało kolorów, miało sens.
Żyj Lepiej to blog osobisty, ale bliski każdemu człowiekowi. Staram się nauczyć i nauczyć czytelników, że to, co serwują nam współczesne czasy niekoniecznie musi być dobre. Staram się wzbudzić tęsknotę za tym co odeszło w zapomnienie.
 Kategoria: Refleksje
Autorka: Risa


 Zdaję sobie sprawę, że od dziecka byłem inny. To na mnie spadło miano czarnej owcy w rodzinie. Zawsze mówiłem wszystkim, że mnie to nie boli, że jest dobrze.
W pewne wakacje ucieczka okazała się najlepszym rozwiązaniem. Od tego czasu mogło być tylko lepiej. James, Remus, Lily, nawet Peter. Wszyscy moi przyjaciele byli zawsze ze mną.
Jest jeszcze mój talizman, Carly. Dzisiaj znowu na siebie wpadliśmy na korytarzu, a ja jak zawsze uciekłem. Wood jest czymś, czego jeszcze nie udało mi się spieprzyć i niech tak zostanie. Ostatnie czego bym jej życzył, to moje jawne zainteresowanie nią. Nie chcę wchodzić brudnymi buciorami w perfekcyjne życie Carly Wood.
W końcu Syriusz Black nie może się przyznać, że jego słabością jest dziewczyna. 
Kategoria: Potterowskie --> Era Huncwotów
Autorka: Risa


- Wiesz co dzisiaj za dzień? – pogłaskała mnie delikatnie po policzku uważnie patrząc na moją reakcję.
- Wiem. – Wiedziałem, aż za dobrze. To dzisiaj większość ludzi cicho świętuje. Znaczy, świętowała dopóki Czarny Pan nie powrócił. Tak moi mili. Dzisiaj mija szesnaście lat od „zwycięstwa” nad Voldemortem.
Zaśmiałem się w duchu. Nawet zabić tego człowieka poprawnie nie umiem. Niech ludzkość drży i kwiczy. Chyba nic im po mnie.
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autorka: Risa


  Są takie skrzydła, które wyrastają z naszych cierpień
Victoria Parker to 19-letnia dziewczyna, która została wiele razy w życiu skrzywdzona. Nie wierzy już, że odnajdzie szczęście. Śpiewa, pisze teksty piosenek dla sławnych gwiazd, jednak wciąż pozostaje anonimowa i większość nie wie o niej nic więcej, niż to, że podaje siebie pod pseudonimem Lorry. Nie gra koncertów na żywo, nie spotyka się z fanami. Chce, aby świat poznał jej muzykę, ale nie ją.
Wtedy też na jej drodze pojawia się Harry Styles, członek sławnego boysbandu. Czy namiesza jej w głowie? Lecz co się wydarzy, kiedy on pozna jej mroczne tajemnice? Czy zdoła ujść z życiem?
Kategoria: FanFiction
Autorka: Impossible 


Przysięga
Szesnastolatka, Ana Ducane, po utracie najlepszego przyjaciela, który miał ją chronić i pomóc wypełnić misję przyrzeka, że dokończy jego dzieło, odnajdzie go, a wrogom odpłaci pięknem za nadobne. Chłopak, Christopher, był dla niej wszystkim, tylko on ją rozumiał. Na drodze do ukończenia misji stoją władcze i niesamowicie okrutne stworzenia, z pewnością nie ludzie. Sama dziewczyna jest Strażniczką. A czego? Tego dowiedźcie się sami! Kłamstwa, zdrady, śmierć, miłość, straty, ból, samotność. Wrogowie czy sojusznicy? Jak to się potoczy? Czy uda jej się dokonać tego co sobie obiecała? Całe jej życie się zmieni o sto osiemdziesiąt stopni.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Ana Ducane

Caroline Sunset, zwykła nastolatka mieszkająca w Palm Springs. Jednego felernego dnia traci bliską jej osobę, inne bardzo zachorowały. Przeżyją? A może dołączą do zmarłych? Wszystko się zmienia, rodzinny dom zamienia się w piekło. A tajemniczy sprawca nie chce się ujawnić. Czego chce? Jednak spotyka pewnego chłopaka, który ma odmienić jej życie. Ze strasznego bałaganu do wspaniałego raju. Ale czy uda mu się? Czy dziewczyna przeżyje? Czy może będzie kolejną ofiarą tajemniczego mordercy?
 Kategoria: Psychologiczne
Autorka: Ana Ducane


Siedemnastoletnia Lilybird Everdeen jest starszą siostrą Katniss i Primrose. Wszystkie mieszkają w 12 Dystrykcie w państwie Panem. Kiedy nadchodzą Dożynki, Bird stara się nie myśleć o utracie którejś z sióstr albo własnego życia, ale ta możliwość zostaje jej odebrana. Effie Trinket wylosowuje Prim a Katniss się za nią zgłasza, więc Lilybird nie ma zbyt wiele do powiedzenia w tej kwestii bo... najzwyczajniej nie może nic zrobić.
Czy Igrzyska zmienią sposób, w jaki Bird patrzy na otaczający ją świat? Pojawiają się też pogłoski o rewolucji... jak stawić czoła tylu zmianom w tak krótkim czasie?
Kategoria: FanFiction
Autorka: Lokirka 


 Mieszkająca w Aberdeen Ellie Davies wygląda jak przeciętna młoda kobieta, nie wyróżnia się z otoczenia, prowadzi cichy i spokojny tryb życia. Ale co jeśli do tej sielanki wpadnie, rozpychając się łokciami niedoszły samobójca? Niedoszły, bo ktoś zadał sobie trud ocalenia mu życia. Uparł się, że to właśnie Ellie jest tą, która go uratowała i w dodatku twierdzi, że dziewczyna wcale nie jest tym za kogo się podaje! Z czasem ich świat wywraca się do góry nogami, a zdenerwowana Ellie prócz niego ma na głowie szpiegujące ją kruki Morrigan. Kim, a raczej czym jest Ellie? Co takiego kryje Aberdeen? I czemu wmieszała się w to Morrigan, celtycka bogini?
 Kategoria: Fantasy
Autor: Eilicaryn from The Whispering Mist

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz