czwartek, 24 kwietnia 2014

[34] Aktualizacja

 Blog pisany w formie pamiętnika. Autorkami są dwie przyjaciółki, które opisują czas spędzony razem oraz swoje szalone "przygody".
Kategoria: Pamiętnik
Autorki: Diana & Kate


 Cieszę się życiem. Ostatnimi chwilami, które spędzam w zamku, który potem opuszczę i wkroczę w świat wojny. Chciałabym być beztroska, przeżyć życie, urodzić dzieci i siedzieć w ogródku z wnukami. Pewnie nie będzie mi to dane, a sama ta myśl mnie przeraża. Demony wojny zaczynają się zbliżać i mącą w głowach nawet moim przyjaciołom, którzy nie boją się niczego. Prawda?
Kiedy byłam w VI klasie zdarzyła się tragedia. Rzuciłam zaklęcie by uratować kogoś, kto zrobił by dla mnie to samo. Nie wiedziałam że to będzie aż tak przerażające, a zarazem komiczne w skutkach. I będę się z tym zmagać ostatnie lata mojego nauczania, a ci wszyscy którzy mnie "kochają", wcale nie będą pomagać.

Ale mimo wszystko się boimy.

Ja umieram ze strachu w środku, budząc się w nocy z krzykiem.
James drży na każdą wiadomość o tym co się teraz dzieje, a jego myśli zaprząta troska o ojca.
Lydia ma coraz więcej wizji i powoli chyba traci umysł.
Syriusz zdaje się być najbardziej beztroski, lecz widzę że się boi. Nie tylko o siebie.
Rebekah zawsze była niezależna i silna, i teraz też taka jest. A przynajmniej chce być.
Remus bierze wszystko z realistycznego punktu widzenia.

We take it, we save it
Our hearts unite each other
The one who dies with you
Follow your path, soldier
We face it, we break it
Until our last breath fading
Whatever, don't matter
Kategoria: Potterowskie --> Czasy Huncwotów
Autor: Noelle


- Ofiara z ludzi daje dużą moc, ale ofiara z żywiołów pozwoli nam obudzić starożytne siły. – Raina spojrzała w stronę okna, teraz zaparowanego.
Jej słowa wciąż brzmiały mi w głowie.
- Zbliżała się wojna – powiedziałam.
- Tak – potwierdziła wieszczka - a do jej wygrania kluczem będzie dziewczyna. Zrodzona z krwi żywiołów. Odrodzona matka czarownic.
Zbliża się koniec świata, lecz nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie będzie ognia, trzęsienia ziemi czy wybuchu wulkanu. Zamiast tego poleje się krew, ponieważ zbliża się najważniejsza bitwa w wszech czasów. Na przeciwko siebie staną dwa tak zbliżone do siebie światy, jasność i ciemność. Które wygra? Zdrada, miłość, strach, nienawiść, rozpacz oraz magia. I ludzie, ale także potwory...To historią w której wszyscy walczą o prawo do życia.
Kategoria: Fantasy
Autor: Aisha


Opowieść o miłości, która nie miała prawa istnieć i nadziei na lepsze jutro. Wejdź w świat bohaterów i przeżyj tę historię razem z nimi.
Cassandra dostaje misję chronienia życia pewnego chłopaka. W tym celu schodzi na ziemię i udaje śmiertelniczkę. James popada w poważne kłopoty, z których wyciągnąć może go tylko ona. Mimo trudności i innych światów oboje zakochują się w sobie. James staje się innym człowiekiem, a Cassandra traci moc... Czy wróci do innych aniołów nim będzie za późno? Czy wybierze miłość i poświęci własne życie? Czas pędzi, a jej skrzydła tracą blask...
Kategoria: Fantasy
Autorka: ~Lena


Zbiór shitów autorstwa Toddy. Od opowiadania traktującego o najniebezpieczniejszym - dosłownie, zespole świata, dla śmiertelników znanego pod nazwą Guns N' Roses, w którym trup ściele gęsto, po mdłe romansidła z Piekła rodem. Jeśli lubisz suffering czy fluff, fantasy i przygodówki, nie dyskryminujesz miłości czysto chłopięcej czy czysto dziewczęcej, sprawdź, czy znajdzie się coś dla ciebie! Opowiadania spod szyldu oksymoronów i psychodeli oraz fanfiction maści wszelkiej.
Ostrzeżenia: homo, slash, gore
Kategoria: Zbiór opowiadań
Autorka: Toddy


 Życie Freyi Wenston nie było różowe. Wręcz przeciwnie. Z przeprowadzką do nowego miasta ma nadzieję odnaleźć i nowy początek, a może nawet odkupienie. Niestety, los sprowadza na jej drogę tajemniczego Brucka z Północy, który dla każdego innego mieszkańca wygląda na pijaczynę z poplamioną koszulką. Tylko dlaczego nie dla Freyi?
Bastian Lancaster jest szamanem. I to nie byle jakim; jednym z najlepszych. Od dziecka nienawidził wuja, który nauczył go, jak być dobrym szamanem. Jak czerpać siłę z nienawiści i zabijać bez skrupułów. Za to siostra Bastiana jest inna - dobra. Czy kiedy przyjdzie mu wybierać pomiędzy życiem siostry, a zadowoleniem rodziny, podejmie słuszną decyzję?
Tych dwoje nigdy nie powinno się spotkać, jednak ich losy zostały splecione już dawno, dawno temu. Będą zmuszeni złączyć siły i odkryć całą prawdę, która została zatajona. Amen nadchodzi, strzeżcie się, niewierni!
Kategoria: Fantasy
Autorka: Alia


Blog zajmujący miejsce w przestrzeni internetowej od lutego 2011 roku; zawiera zbiór krótkich tekstów autorsko-amatorskich o charakterze niebehawiorystycznym, które szumnie można nazwać wierszami lub ewentualnie wytworami bądź wyrobami wieszopodobnymi. Być może nie są one wybitne ani nawet ambitne, jednakże do miana takowych wcale nie aspirują. Nie mają wielkiego historycznego znaczenia i nie znajdą się w szkolnych podręcznikach, ich przesłanie nie będzie rozgryzane przez wielkich tego świata. Mogłabym rzec, iż większość z tych tekstów jest bardzo prosta w odbiorze, a zarazem w swej prostocie niezwykle skomplikowana. Pierwiastek hobbystyczny zdecydowanie dominuje w nich nad pierwiastkiem artystycznym.
Kategoria: Poezja
Autor: Introwertyczka


 Blog istniejący w przestrzeni internetowej od marca 2012 roku; zawiera zbiór jednoczęściowych opowiadań o charakterze zdecydowanie niebehawiorystycznym, w których główną rolę odgrywają stany i przeżycia wewnętrzne bohaterów, ich emocje, wrażenia i spostrzeżenia. Jeżeli trzeba byłoby dokonać jakiejś klasyfikacji tychże opowiadań, to należałoby je określić mianem psychologicznych, ponieważ opisują one subiektywny odbiór rzeczywistości. Świat zewnętrzny w tychże opowiadaniach stanowi jedynie swego rodzaju tło dla tego, co dzieje się w umysłach poszczególnych postaci. Rzeczywistość znajduje się na drugim planie, jest tylko uzupełnieniem przeżyć i przemyśleń wynikających z odbioru danej sytuacji. Stanowi podstawę, fundament opisu sytuacji, ale nie jego główny temat. Innymi słowy, w tych opowiadaniach liczy się przede wszystkim pierwiastek emocjonalno-duchowy, subiektywny odbiór świata realnego. Nie ma tutaj miejsca na suche przedstawianie faktów z perspektywy bezstronnego narratora, jest tylko sposób odbierania świata i siebie w tymże świecie. Postacie są jak najbardziej prawdziwe, ale ich wewnętrzny świat niekiedy bardzo się różni od świata realnego.
 Kategoria: Zbiory Opowiadań
Autor: Introwertyczka


16-letnia Connie zawsze była dobrą i spokojną uczennicą, ale wszystko się zmieniło, gdy w jej życiu pojawił się Justin. Pomimo, iż wiedziała, że oznacza on tylko kłopoty i niebezpieczeństwo, zakochała się w nim...
Kategoria: Fanfiction 
Autorka: Lusia

1 komentarz:

  1. Dziękuję bardzo za dodanie do spisu i kłaniam się ;)

    OdpowiedzUsuń