sobota, 14 czerwca 2014

[37] Aktualizacja

Historia młodego żołnierza, który służył w zapomnianym już 60 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, stacjonującym w Ostrowie Wielkopolskim do dnia bombardowania jednostki wojskowej, pierwszego września 1939 roku. Uczestnik kampanii wrześniowej, później jeniec wojenny... poznaj jego historię. [Opowiadanie oparte na faktach... gdyż życie jest ciekawsze niż scenariusz].
Kategoria: Historyczne
Autor: Hybris Persian-Fury


Mea nigdy nie pomyślałaby, że powrót po pięciu latach do rodzinnego miasta może nieść za sobą tyle konsekwencji. Dom, w którym dorastała cały czas przypomina o dzieciństwie i szczęśliwych rodzicach. Teraz ojciec udaje, że nie ruszyła go śmierć matki i ucieka przed swoją jedyną rodziną, porywając się w wir pracy. Dawni znajomi również dają o sobie znać. Niepozałatwiane wcześniej sprawy zaczynają się odbijać na Meadow. Starzy wrogowie nadal będą wrogami? 
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autor: Mea Brooks


Nigdy nie śniłam o spadaniu, lataniu, uciekaniu przed czymś. Za młodu często nawiedzał mnie sen o fryzjerze bez twarzy, ostatnio dręczą mnie koszmary, a raz byłam królową Aborygenów. Lubię sądzić, że sny to przebłyski "drugiej strony lustra", do której wchodzimy zasypiając w tym świecie. Może to dziwne, może jestem za stara na podobne przekonania, ale przecież każdy może sobie wierzyć w co zechce, hm?
Kategoria: Zbiory opowiadań
Autorka: Pisarzyna


Raven Lynch, upita i naćpana, na imprezie, w pokoju koleżanki, zażywa całe opakowanie tabletek nasennych, popijając obficie alkoholem.
Jej ciało znajdują dobierające się do siebie lesbijki. Lynch zostaje przewieziona do szpitala i odratowana.
Zaczynają się wakacje, a jej matka decyduje się posłać ją na specjalne leczenie w poradni, żeby poznała ludzi takich jak ona - niedoszłych samobójców.
Dziewczyna poznaje tam Arabellę - narkomankę, a dzięki niej Gideona. Ona i Gideon szybko nawiązują przyjaźń i jest między nimi pewna chemia, ale tak samo, jak dobrze się rozumieją, tak samo są dla siebie destrukcyjni.
Raven jeszcze nie wie co szykuje dla niej przyszłość.
Kategoria: Dramat
Autorka: Shelly/Shellen Mikaelson
 

  Destroyed 
Dziewczyna zostaje zgwałcona w klubie. Po roku szukania swojego sprawcy, zabija go i zostaje umieszczona w zakładzie poprawnym w Australii. Niestety dziewczyna nie zaznaje tam spokoju i jest "prześladowana" przez Luke'a Brooksa.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: Jessica Thompson (@kaylja)

1 komentarz:

  1. Witam! Czy mogłabym prosić o publikację ogłoszenia w ramach współpracy?

    Button: http://3.bp.blogspot.com/-VjN-lF9LOEc/U53IZxAFJII/AAAAAAAANHw/bUKXQ02Irs0/s1600/m.jpg

    Biblioteczka Czytelnicza organizuje pierwszy w historii konkurs literacki pt. "piszmy o książce". Polega on na tym, aby napisać opowiadanie (fanfiction, przygodowe, romans itd.), ale jest jeden warunek; motywem przewodnim musi być książka. Brać dział mogą brać wszyscy - i osoby, których reklama pojawiła się w Biblioteczce i osoby 'obce'. Gotowe prace proszę przysyłać na adres mejlowy piszmy.o.ksiazce@o2.pl - w tytule listu proszę wpisać słowa "Piszę o książce", a w treści zamieścić opowiadanie oraz swoje imię, kategorię opowiadania jak i wiek. Praca, która zdaniem czytelników zyska miano najlepszej, zostanie opublikowana na forum Biblioteczki. Zyskasz rozgłos, a twój talent zostanie zaprezentowany szerszej publiczności. Czyż to nie kuszące? Aby zapoznać się z regulaminem wzięcia udziału zapraszam na biblioteczka-czytelnicza.blogspot.com!

    OdpowiedzUsuń