piątek, 11 lipca 2014

[42] Aktualizacja

''Poeta jechał wolno błotnistą, zatłoczoną uliczką, mijając warsztaty, pracownie, kramy, sklepy i sklepiki, w których dzięki Akademii wytwarzano i sprzedawano dziesiątki tysięcy wyrobów i wspaniałości, niedostępnych w innych zakątkach świata, których wyprodukowanie było w innych zakątkach świata uważane za niemożliwe lub niecelowe. Mijał gospody, oberże, stragany, budki, lady i przenośne ruszty, od których płynął smakowity zapach wymyślnych, nieznanych w innych zakątkach świata potraw, przyrządzonych na nieznane gdzie indziej sposoby, z dodatkami i przyprawami, których gdzie indziej nie znano i nie używano. To był Oxenfurt, barwne, wesołe, gwarne i pachnące miasteczko cudów, w jakie sprytni i pełni inicjatywy ludzie potrafili zmieniać suchą i bezużyteczną teorię, wyławianą po trochu z uniwersytetu. Było to też miasteczko rozrywek, wiecznego festynu, stałego święta i nieustającego birbanctwa. Uliczki dniem i nocą rozbrzmiewały muzyką, śpiewem, brzękiem kielichów i stukiem kufli, wiadomo bowiem, że nic nie wzmaga pragnienia tak, jak proces przyswajania wiedzy.''
Andrzej Sapkowski (Krew elfów; str. 181)

Oxenfurt to słynne miasteczko akademickie, położone w delcie rzeki Pontar, na ternie Redanii. Dumą Oxenfurtu jest Akademia, od której właśnie wzięła się nazwa miasteczka. To ona przyciąga ludzi i nieludzi z najdalszych zakątków świata, gdyż jest to jeden z dwóch tak wspaniałych uniwersytetów Królestw Północnych. Miasteczko pęka w szwach, oblegane przez młodych studentów i zwyczajnych, szukających pracy bądź zabawy ludzi, elfów czy krasnoludów.
Wieczna hulanka trwa, dołącz do nas i zakosztuj słodkiego życia.
 Kategoria: Blogi Grupowe
 Autor: Eij

  CATCH UP THE DREAMS
Weronika to bardzo zdolna lecz nieśmiała dziewczyna. Zawsze trzyma się na uboczu, nie wyróżnia. Wiedzie zupełnie zwyczajne życie. Jedno popołudnie, jedna nagle zmieniona decyzja, mogłoby się wydawać, że mało istotna, wpływa na jej całe życie. Jedno przypadkowe spotkanie odwraca wszystko o 180 stopni. Dziewczyna nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak poznany przypadkiem podczas wakacji chłopak odmieni jej życie. Wspólna pogoń za marzeniami. Sukcesy, wielkie sukcesy, o jakich Weronika nigdy by nie pomyślała. Nagle zyskuje wszystko o czym każdy człowiek skrycie marzy. Ale czym są nawet największe zwycięstwa, bez osób z którymi można dzielić się szczęściem? Czy świadomość posiadania praktycznie wszystkiego wystarczy aby zapełnić pustkę? Czy spełnione marzenia mają jakiekolwiek znaczenie gdy straci tych których kocha? I czy nie jest za późno by odzyskać wszystko co się tak nieodwracalnie utraciło? Podobno nigdy nie jest.
Kategoria: Romans
Autorka: Ronnie


 LIFE GUARDIAN
Jestem na tym świecie od niedawna. Jest naprawdę okropny. Zupełnie różni się od mojego kochanego Heaven. Ludzie są okrutni. Nie tacy jak sobie wyobrażałam. Ale zrozumiałam, że istnieję w bardzo konkretnym celu. Nie zostałam stworzona bez powodu. Powierzono mi bardzo ważną misję i nie mogę zawieźć. Muszę go chronić. Muszę chronić ich oboje. Nawet kosztem samej siebie. Teraz czuję całym moim sercem, że właśnie do tego zostałam stworzona. Tak, jestem Strażniczką Życia.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Ronnie


Cena Majestatu
Witaj w świecie, gdzie duma trafia na dumę, uprzedzenie na uprzedzenie a drużyna na drużynę. Witaj w świecie intryg, meczów i miłosnych rozterek.
Wyjechać od ukochanego nie jest łatwo, jednak, gdy już to zrobisz czujesz, że nie jesteś ograniczana przez żadną barierę. Jak zareagujesz, gdy zauważysz, że znów się zakochałaś? Ojciec nie popiera związku ze swoim piłkarzem. Czy odwrócisz się do niego plecami dla Ramosa? A może to Ronaldo zawróci Ci w głowie? Możesz też wrócić do Pique.
Wybierz, zanim będzie za późno...
Kategoria: Fafiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: nowadays

 
Cień nad przepaścią
Zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać, czy w obliczu zagrożenia postąpiłbyś/ postąpiłabyś słusznie, zgodnie z Twoimi ideałami? Czy byłbyś/byłabyś w stanie zrezygnować z własnego bezpieczeństwa, by chronić tych, na których Ci zależy?
Główna bohaterka opowiadania to osiemnastoletnia Eleinor Zayden, która jest na etapie szkolenia, po którym będzie mogła zostać pełnym członkiem korpusu Kairee. Na razie jako Virsinia posiada pewne przywileje, jednak kiedy już złoży przysięgę, te przepadną. Będzie zmuszona wykonywać rozkazy, które nie będą jej się podobać. Ale nie ma innego wyboru, jak tylko zagryźć zęby i robić to, co jej każą.
Czy Elein podporządkuje się Kairee? Czy zdoła przeciwstawić się woli ojca? Czy jej chęć do zmian nie zostanie wypaczona przez ciężkie chwile, które będzie musiała przejść?
Jeśli uważasz, że dałbyś/dałabyś radę oprzeć się rozkazom korpusu, nie krzywdząc przy tym siebie, jak i swojej rodziny, muszę zniszczyć Twoje aspiracje. Nie dałbyś/dałabyś rady. Dobrze się zastanów, czy chcesz przekroczyć granicę i od tej pory żyć pod dyktando innych. Możesz też się zbuntować. Ale tak czy inaczej nie gwarantuję Ci tu bezpieczeństwa. Zagrożenie czyha z każdej strony.
Przeżyć w Kasmanii potrafią tylko inteligentni i odważni. Pozostali wcześniej czy później wypadną z gry. W opartym na spartańskim wychowaniu państwie nie ma miejsca na płacz i biadolenie.
Przekroczysz więc bramę prowadzącą do królestwa? Czy się odważysz?
Kategoria: Przygodowe
Autorka: Eveline


  Strangetown
"– Słuchajcie, możecie po prostu dać jej spokój? – warknęła Zoe. Ophelia tak mocno zaciskała zęby, że na jej wardze zaczęły pojawiać się kropelki krwi. – Rozumiem, na czas wycieczki nastąpiło zawieszenie broni, ale, na litość boską, zaraz musicie zaczynać, kiedy tylko pojawia się okazja?
Zapadła cisza. Sally otworzyła usta, lecz Ripp ją uprzedził.
– There's nothing left to say now – wers z refrenu piosenki Imagine Dragons ociekał niemal wyczuwalnym jadem. Stella zmarszczyła brwi, a następnie popatrzyła na chłopaka.
– Chcę pogadać z tobą na osobności."

Każdy przeżywa chwilami załamania wewnętrzne, prawda? Czasem chodzi o coś tak prozaicznego jak jedynka z biologii, innym razem o kłótnię z chłopakiem, jeszcze kiedy indziej o śmierć kogoś bliskiego... A co, gdyby nagle okazało się, że jesteś klonem innej osoby? Albo nie możesz umrzeć? Lub twoja jedyna miłość ma zamiar opuścić cię na zawsze?...
W tej wielowątkowej opowieści pełnej nadnaturalnych zjawisk, piasku pustyni, nastoletniego śmiechu oraz całkiem dorosłych łez każdy znajdzie coś dla siebie - może będzie kibicował Rippowi, próbującemu umówić się na randkę z Giselle? Może pogratuluje Jodie za śmiały krok w stronę spełnienia marzeń? Może będzie opłakiwać złamane serce razem z Hazel, a może złoży kwiaty przy grobie matki Bucka? W Strangetown jest tyle historii, ile mieszkańców.

UWAGA DLA CZYTELNIKÓW: błagam, po prostu BŁAGAM, nie czytajcie pierwszego rozdziału. Proszę. Zaklinam na kolanach, z twarzą w błocie, NIE CZYTAJCIE PIERWSZEGO ROZDZIAŁU. Ogólnie, pierwsze cztery pewnie was zawiodą, więc radziłabym tylko rzucić na nie okiem - razem z drugą autorką przystępujemy do żmudnego poprawiania pierwszej szóstki - właśnie, szósty też możecie ominąć, albo przeczytać streszczenie. Zapraszam natomiast do zwijania się ze śmiechu przy czwartym i piątym :)
Kategoria: Fantasy
Autorki: AsiaAsiaJa i Smooth Moonlight


Evelyn będąc dzieckiem straciła matkę, po kilku latach jej ojciec i rodzeństwo zginęło w katastrofie lotniczej. Dziewczyna myślała, że gorzej już nie będzie. Myliła się, jednej nocy straciła wszystko co jej pozostało: chłopaka i życie. Tak życie. Została przemieniona w wampira, jej serce przestało bić. Evelyn nienawidzi tego czym się stała. Moc dziewczyny zaczęła się ujawniać, z dnia na dzień była ona coraz większa. Wampiry obawiające się jej mocy próbują ją zabić. Evelyn przeprowadza się na peryferie małego miasta.
Czy dziewczyna zazna szczęścia?
Co się stanie gdy Evelyn dowie się, że w Bar Harbor po za nią są inne wampiry?
Czy jej prześladowcy ją odnajdą?
Czy dziewczyna spotka miłość?
Co będzie gdy On wróci?  
Kategoria: Fantasy
Autorka: Mała Jędza


SPACE ANXIETY
Rok 2050. Minęło dokładnie dwadzieścia lat od dnia zakończenia III wojny światowej, najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach świata, który pochłonął prawie czterysta milionów ofiar na całej Ziemi. USA i Rosja praktycznie przestały istnieć po bombardowaniach, które oba kraje wzajemnie sobie "sprezentowały".
Strefa 51 wydawała się być jednak w stanie nienaruszonym. Owiane tajemnicą miejsce okazało się istnieć naprawdę, a trwające w nim badania przerosły najśmielsze wyobrażenia. Na jaw wyszły eksperymenty nad dziwacznym obiektem z Roswell, który spadł tam w 1947 roku, oraz inne sprawy bezpośrednio powiązane z pozaziemską cywilizacją.
Sarah Finch przypadkiem odkrywa, że Roswell jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Kobieta zmuszona jest uciekać ze Strefy 51, gdzie dotychczas pełniła rolę asystentki człowieka odpowiedzialnego za większość badań nad UFO. Jej tropem rusza Gregory Hughues, doskonale wyszkolony były marine, będący teraz cichym zabójcą wszystkich tych, którzy w jakiś sposób weszli w posiadanie tajnych informacji.
Co tak naprawdę dzieje się w najbardziej strzeżonych laboratoriach? I czy kosmici naprawdę mają jakieś plany wobec Ziemi?
Kategoria: Fantasy
Autorka: anxiety

 
Dzikie złoto
Siedemnastolatka Skya ma swój własny świat. Osiem lat temu straciła ojca. Dwa lata temu straciła matkę i rodzeństwo. Czy się załamałam? Nie do końca, zamknęła się w sobie, zaczęła unikać ludzi, z czasem ludzie zaczęła unikać jej, ale się nie załamała, wręcz przeciwnie stała się silniejsza.
Tylko raz w roku koszmary wracają - w dniu dożynek. Rozpoczynają się 62 Głodowe Igrzyska i koszmar staje się rzeczywistością, dziewczyna zostaje wylosowana. Skya jest przerażona perspektywą odebrania komuś życia, ale sama też chce żyć.
Na jej trudnej drodze pojawią się dwie wyjątkowe osoby.
Jedna z nich zna od dziecka. Czy ją rozpozna? Albo ważniejsze, czy jej wybaczy?
Drugą będzie wesoły Alan. Czy będzie potrafiła mu zaufać?
Chcesz poznać dalsze losy Skay?
Jeśli odpowiedz brzmi TAK, to zapraszam na mój blog.
Kategoria: Fanfiction --> Igrzyska Śmierci
Autora: MiaTen


Śmierć i pomoc przyjdą z nieba
Wojna nie chciała odchodzić. Polubiła wszczynanie sporów na Ziemi i opętywanie mężczyzn, którzy zdolności przywódcze mieli we krwi. Gdy nadszedł czas apokalipsy, Wojna wiedziała, że wszystko powoli dobiega końca. Posługując się Adolfem Hitlerem, rozpętała II wojnę światową. W Niebie panowały w tym czasie przygotowania do Apokalipsy i nikt nie zawracał sobie głowy zbuntowanym Jeźdźcem. Konflikt światowy rozrastał się w zastraszającym tempie i Bóg nie mógł dłużej tego ignorować. Modlitwy błagalne zapełniały głowę jego i poddanych mu aniołów. Jedną z proszących była Lenora Moszkowicz, Żydówka, która bardziej wierzyła w chrześcijaństwo niż judaizm. Odkąd trafiła do getta, nie rozstawała się ze znalezionym na ulicy różańcem. Codziennie modliła się, by jej rodzina przetrwała wojnę.

W tysiąc dziewięćset czterdziestym pierwszym na Ziemię przyleciały anioły. Po dwóch przedstawicieli do każdego getta. Castiel wraz z Urielem przybyli do Warszawy, by tam walczyć z wysłannikami Wojny. Cas zawsze miał kłopoty z wykonywaniem rozkazów i trzymaniem się zasad. Pomoc uwięzionym Żydom, może być dla niego ciężką próbą posłuszeństwa. 
Kategoria: Fanfiction -> seriale
Autorka: Emo Łosiu
 

Ona należy do jednego gangu, on do drugiego. Ich gangi się nienawidzą, są wrogie wobec siebie, więc oni też. Oboje uwielbiają imprezy. Pewnego dnia ona dostaje zlecenie - zabić i rozkochać w sobie JEGO. Oboje są bardzo wysoko w randze gangu. Stopniowo uda jej się go do siebie przekonać, ale czy podczas tej schadzki dziewczyna nie poczuje do niego coraz więcej? Co on będzie czuć? Jak zareagują na to oba gangi?
 Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: Alex Anne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz