piątek, 24 października 2014

[52] Aktualizacja

to co piszę
to tylko pół grama
absurdu
kontrastu
sarkazmu

reszta i tak rozpłynie się
w siedemdziesiąt procent człowieka

Kategoria: Poezja
Autorka: Agata


Garść prawd o życiu. Zobacz które sentencje odnoszą się do ciebie? 
Kategoria: Refleksje
Autorka: MiaTen


 Mam na imię Ally Rose, choć tak naprawdę Alice Hypnos.
Moja rodzina jest z rodu Hypnos - magicznych stworzeń pilnujących waszych snów.
My nie śnimy.
My śnimy wasze sny.
Mówiące jacy jesteście na prawdę, jakie są wasze problemy, z czym się borykacie.
Bo sny są odzwierciedleniem nas samych.
Nas głęboko wciśniętych w nasze serca.
Kategoria: Fantasy
Autorka: Olivia


"Każdy człowiek na ziemi ma swój sposób na rozładowywanie emocji i wyrażanie siebie. Niektórzy biegają, inni śpiewają, a ja tańczę."
Połączyła ich pasja, ale czy także ona ich nie rozdzieli?...
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka : Be Alright


Pewien anioł dostał misję- przywrócić swoją podopieczną na właściwą drogę. Nie mógł zrobić tego z nieba, więc zrobił coś, na co nie każdy by się zdecydował-zszedł na ziemię.
Dostał swoje imię - Niall, ale i uczucia.
Misja szła idealnie- zbliżył się do Felisitas, zdobył jej zaufanie... ale zrobił jeden krok za dużo i wrócił na start. Pojawił się ból, z którym nie mógł sobie poradzić i zakończył swoje życie.
mimo iż nie żył nie trafił do nieba i nie trafi tam, dopóki nie skończy zadania. Znajduje na ziemi pomocnika-Jorge. Ale skoro anioł nie dał rady jej pomóc to czy człowiek da?
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: Mistery Op, τяσυßℓємαқєяgιяℓ #Nutka


„Magia nie przenosi gór. Magia daje ci siłę, abyś sama to zrobiła.”
W tamtym momencie to mogły być najdziwniejsze słowa, jakie DeeDee Masen kiedykolwiek usłyszała. Lepiej dla niej, żeby wzięła je sobie do serca, bo już niedługo mogą okazać się jej naprawdę potrzebne. Zbliża się wielkie święto nadnaturalnych istot i każda ze stron będzie chciała przeciągnąć ją na swoją stronę. Co wybierze DeeDee? Jak poradzi sobie w związku z prawdą o swojej przeszłości? A co jeśli do tego wszystkiego wmiesza się jeszcze Nathan, duch Sensum Orbis?
Kategoria: Fantasy
Autorka: Sparks_Fly


 Blog poświęcony jest recenzjom książek. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o jakiejś książce lub skonfrontować swoją opinię z inną — zapraszam. 
Kategoria: Recenzje
Autorka: Bohaterka Realna


Joseph Pike.
Czwarty Dystrykt na moment wstrzymuje oddech.
Joseph Pike.
Dziarsko wkracza na scenę,wyprostowany, z wysoko uniesioną głową i błyskiem w niebieskich oczach.
Ma zostać zwycięzcą, rozsławić swój dystrykt, wrócić jako bohater całego Panem.
Brzmi jak bajka. Ale on nie jest Zawodowcem. Nie umie zabijać, walczyć, wygrywać.
Nie wierzy, że uda mu się wrócić do domu.
Nie ma dla kogo.

Joseph ma wielkie szanse na zwycięstwo w 66. Głodowych Igrzyskach, a przynajmniej tak twierdzi jego mentor, Fale Morgan. Jednakże chłopak nie stosuje się do wytycznych i działa według własnego planu.Niespodziewanie załamuje się na arenie, tym samym grzebiąc szanse na wygraną.
Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu ktoś, kogo nigdy by o to nie podejrzewał. Niestety,reguły głodowych igrzysk są nieubłagane i zwyciężyć może tylko jedna osoba.
Kto wróci do domu, a kto straci życie ku uciesze Kapitolu?
Kategoria: Fanfiction --> Igrzyska Śmierci
Autor:  valkoinen_peura


"Na początku był haos" - tak zaczynają się "Trudne Sprawy Olimpu". Jest to opowiadanie komediowe, które przedstawia historię bogów i bogiń z różnych zakątków świata. O tym, jak próbują przetrwać każdy kolejny dzień w świecie ludzi, bo zostali zdegradowani jakieś kilkaset lat temu.
Natychmiast poinformujemy Cię, nowy czytelniku, że cała ta historia jest tylko i wyłącznie wymysłem autorek. Nie istnieje coś takiego, jak Wyższa Szkoła Istot Ponad Naturalnych im. Zeusa Gromowładnego.
Przysięgamy na Styks i święto Dionizosa, że Klub Apolla gdzieś w Grecji wcale nie urządza corocznych zjazdów istot wszelakich, a Hefajstos nie założył hurtowni produkującej broni każdego rodzaju.
Ale! Jeżeli Ty, drogi czytelniku, poczujesz jakikolwiek związek z treścią tej historii, to błagamy - NATYCHMIAST WYŁĄCZ TEGO BLOGA!, gdyż za wszelkie zmiany, które zajdą w twoim życiu, nie odpowiadamy.
Kategoria: Fantasy
Autor: Loks/FaithMaiden


Zbiór opowiadań, one-shotów i miniaturek z uniwersum Anime i Mang. 
Kategoria: Fanfiction --> Manga & Anime
Autor: Ashta Ishida


Aarone jest opiekunką tzw "Cyrografu z San Venganzy" który wymordował jej całą rodzinę,algorytmu który jest w stanie zniszczyć wszystko i pozwolić na dyktatorskie rządy. Jej życie od śmierci męża zupełnie się nie układa,problemy z tabletkami, choroba dziadka, olbrzymia tajemnica i demon, którym jest sama, to wszystko ją wyniszcza. Jest całkiem kimś innym niż się wydaje do momentu, kiedy poznaje pewnego mężczyznę
Kategoria: Fanfiction --> Bohaterowie Marvela
Autor: Lupin (R.O.A.H.)


 Rok 2001, Louiseville. Znajduje się tutaj jeden z dwóch szpitali psychiatrycznych, do którego trafia Frances Cross. Dziewczyna prowadziła kiedyś normalne życie, kiedy jeden dzień wszystko zmienił, a matka jej nie uwierzyła. Po jakimś czasie dziewczyna dostaje nieoczekiwaną pomoc od pracownika szpitala i wyciąga ją z niego. Teraz Frances musi poradzić sobie z życiem po tym, co ją spotkało w szpitalu. Czeka ją również zemsta jaką planuje na partnerze matki. Czy poradzi sobie, z ułożeniem życia na nowo? Czy spotka w końcu spokój?
Kategoria: Obyczaj
Autor: Wesoły Kostek


 Mam na imię Hilda, numer 0645. Mam dwadzieścia lat i mieszkam w jednej z trzech osad, Barat. Dwadzieścia lat temu w roku 2034 przez świat przeszedł wirus, nazwany „czystką”, który zabił prawie wszystkich ludzi. Naukowcy chcieli temu zaradzić, niestety ich szczepionka wywołała odwrotny skutek, ludzie szybciej umierali. Moja mama została zaszczepiona, a po moich narodzinach zmarła. Gdy byłam sześcioletnim dzieckiem zauważyłam, że mam dziwne zdolności, moje zmysły były bardziej wyostrzone i mogłam kontrolować naturę. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałam. Miałam nadzieję, że mogę żyć spokojnie, niestety jest więcej takich jak ja. Nazwali nas nadzdolnymi - ludzie, którzy posiadają niezwykłe umiejętności. Żołnierze Pusat mają jeden cel - znaleźć nas i zabić. Czy przeżyję? Czy pozostawię życie u boku bliskich i ucieknę? A co jeśli po raz pierwszy się zakocham?
Kategoria: Science fiction
Autor: Solaris


Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, czyli najwięksi czarodziejscy psotnicy jakich widział w swych murach Hogwart. Czy zaskoczą Cię nowym psikusem? Wstąp zobacz a może polubisz nieśmiałego, zakompleksionego Petera; uczynnego, o wielkim sercu i jeszcze większej wiedzy Remusa, który skrywa mroczną tajemnicę; hogwartckiego Casanovę Syriusza czy zakochanego szukającego James? Oczywiście nie może też zabraknąć pięknej, rudowłosej Pani Prefekt i jej świty: Dorcas, Alicji i Rosario. "Evans, umówisz się ze mną?"" to zdanie nie raz i nie dwa padnie jeszcze z ust przystojnego, uroczego rozrabiaki.
Kategoria: Potterowskie --> Czasy Huncwotów
Autorka: Rogata


Zuzanna jest z pozoru zwykłą nastolatką, dla której ma się rozpocząć zupełnie nowy rozdział w życiu - nowa szkoła, znajomi... To jednak tylko pozory. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie przekazywany był dar. No właśnie. Dar czy przekleństwo?
Kategoria: Fantasy
Autorka: żelkowa

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za dodanie do spisu:)
    Pozdrawiam
    Rogata

    OdpowiedzUsuń