piątek, 4 kwietnia 2014

[32] Aktualizacja

 Cichy zakątek dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku kultury konsumpcji. Czytelniku, przystań i daj się wciągnąć.
 Kategoria: Refleksje
 Autor: Cassiel Myrraen


 Od czasów Wielkiej Bitwy o Hogwart, minęło 10 lat i 8 miesięcy, ale w sercach wszystkich którzy przeżyli, pozostali ci którzy zginęli w obronie szkoły, przyjaciół i rodziny. Wśród zdrajców znaleźli się tacy, którzy się nawrócili, lecz nikt w to nie chce wierzyć. Draco Malfoy - czarodziej czystej krwi, od zawsze wszystkich traktował z góry i z nich drwił, zmienił się na lepsze, ale czy Diabeł który w nim siedział, na zawsze umarł? Jedną z dzielnych obrończyń szkoły, była Hermiona Granger - mugolka i wybitna uczennica z czasów nauki w Hogwarcie, przemądrzała i towarzyska, zawsze pomocna. Teraz te dwie postacie, muszą się zmierzyć z nową pracą w Ministerstwie Magii - razem! Obydwoje pracują w tym samym miejscu, to tak jakby do jednej klatki wrzucić dwa wściekłe tygrysy. Czy uda im się zmienić wzajemne stosunki na lepsze?
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
Autor: Czarna Dama

Akcja rozpoczyna się 2 lata po wynalezieniu przez japońską firmę syntetycznej, sztucznej krwi, która przyczyniła się do ''ujawnienia się'' wampirów. Posiadając substytut pożywienia postanawiają współistnieć z ludźmi w pokoju. Po stronach obu gatunków znajdują się zwolennicy i przeciwnicy koegzystencji. Sprawy komplikuje odwieczna ''żądza krwi wampirów'' oraz fakt, że prawdziwa krew wampirów ( nie ta sztuczna czyli V ) ma na ludzi niezwykły wpływ - leczy ich rany oraz wyostrza zmysły, ale jednocześnie silnie uzależnia. Główna bohaterka, Melody odkrywa, że potrafi czytać w myślach, czego nie traktuje jako dar, ale przekleństwo. Jest to blog na podstawie serialu ''Czysta krew'', który powstał na podstawie serii powieści Charline Harris, The Southern Vampire Mysteries, opowiadających o koegzystencji wampirów i ludzi w Bon Temps, fikcyjnym miasteczku w stanie Luizjana. Sztuczna krew natomiast działa na wszystkich normalnie i nie uzależnia.
 Kategoria : Fanfiction
 Autorka : Czarna Dama


  Stay 
 Dwie przyjaciółki, które wkraczają w wiek dorosłości. Poznają czwórkę chłopaków, którzy zmieniają całe ich życie.Co zrobią, kiedy zaczną czuć do nich coś więcej niż tylko przyjaźń? Rozterki sercowe, nieporozumienia... z czym jeszcze będą musiały się zmierzyć? W dodatku ktoś zaczyna im grozić. Dadzą sobie radę? A może zaczną żałować, że poznały chłopaków z 5 Seconds of Summer?
Kategoria: Fanfiction
Autorki: Diana Tommo & Daisy Angel


Mija kilka lat od Starcia z Zagadkowcem - złym Niszczycielem. Wydawałoby się, że życie toczy się po własnym torze i wszystko jest tak, jak zawsze powinno być. Zespół One Direction kończy kolejną trasę koncertową, która okazała się ogromnym sukcesem - w końcu przychodzi czas na odpoczynek.
Ale czy można to nazwać odpoczynkiem, kiedy po piętach depcze nam Camille, o której nie słychać było przez bardzo długi czas? A trzy Wymiary występują przeciwko Wybrańcom, stając po stronie zła?
 Kategoria: Fanfiction
 Autorka: Kamila Sky


 Somewhere along in the bitterness fanfiction
16-letnia Roxanne Stevens, pewnego zwykłego popołudnia znajduję się w złym miejscu o złym czasie. Jak skończy się ich znajomość? Dokładnie wiedzą, co się stanie, gdy dwa różne światy się ze sobą złączą, ale nie mogą o sobie zapomnieć. Przyciąga ich do siebie magiczna moc, której nikt ani nic nie może zniszczyć, ale czy aby na pewno? Co jeśli wszystkie sekrety wyjdą na jaw? Gdy znajdą się równie silni ludzie, którzy będą chcieli zniszczyć ich szczęście? Czy przetrwają wszystko? Czy będą potrafili? Czy w końcu otworzą przed sobą serca? 
Kategoria: Fanfiction
Autorka: Bella

Swapped Souls
Dla Hermiony Granger oczywistym był powrót na ostatni rok nauki w Hogwarcie, Draco Malfoy z początku o tym nie myślał, później jednak doszedł do wniosku, że nie ma nic do stracenia, a Owutemy zawsze na coś się przydadzą.
To była pierwsza lekcja eliksirów w nowym roku szkolnym. Zmuszeni do pracy we dwójkę, mieli przygotować zwyczajny Eliksir Euforii. Niestety, w wyniku kłótni nad kociołkiem, Draco przypadkowo dodaje za dużą ilość jednego ze składników, czego skutkiem jest nie tylko efektowna erupcja piany i nieszkodliwy wybuch...
Przebywanie w obcym ciele może bardziej zaszkodzić, czy czegoś nauczyć? Pokusa na zrujnowanie sobie wzajemnie reputacji jest duża, ale z biegiem czasu Granger i Malfoy przekonają się, że wyjdzie im to tylko na dobre.
Kategoria: Potterowskie --> Trio Hogwartu
 Autorka: milksop

 Wierszydło do Jolki
Marcel Sakowski jeszcze pięć lat temu był spokojnym, aczkolwiek biednym i wiecznie głodnym studentem. Dopóki nie spotkał Joli. Upierdliwe stworzenie, jakim jest Amor, wystrzeliło w jego stronę zatrutą strzałę i od tego zaczęła się cała katastrofa... Co mają ze sobą wspólnego banda dresów, mafia i wierszydło do Jolki? Tego dowiemy się od samego zainteresowanego.
 Kategoria: Obyczajowe
Autorka: graham coxon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz