piątek, 11 kwietnia 2014

Nowe posty #75

 Zemsta - sezon II
Notka na temat drugiego sezonu Zemsty (Revenge). 
 Autorka: Mary Alice Raven


 Drugie życie Raven Black, Wprowadzenie do drugiej części historii
Wiele tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa, jeszcze przed pierwszymi zalążkami cywilizacji Sumeryjskiej, na Ziemię przybyli ludzie, którzy chcieli uciec ze swojego ogarniętego wojną i nienawiścią świata. Chcieli oni stworzyć lepszy świat dla swoich dzieci. Spokojne społeczeństwo, gdzie mogliby dożyć swoich dni.
Wyspę na której się znaleźli nazwali Atlantydą, tym samym stając się Atlantydami.
Mitologia mówi iż Atlantyda była bardzo zasobną w surowce wyspą. Porastały ją gęste lasy. A na pastwiskach pasły się zarówno dzikie jak i udomowione zwierzęta.
Atlantydzi zaś byli wysoko rozwiniętym, pokojowo nastawionym ludem, przynajmniej początkowo.
Tak naprawdę nie osiągnęliby oni zbyt wiele gdyby nie sojusz jaki zawarli ze smokami.
Stało się to niedługo po przybyciu pierwszych ludzi na wyspę. Smoki i ludzie mieli żyć ze sobą w zgodzie, nie atakować się nawzajem. W skrócie współżyć na wyspie. Aby pakt został przypieczętowany, gady poprosiły o pięć młodych kobiet. Ludzie sądzili że smoki oczekują od nich krwawej ofiary, ale zgodzili się na to. Jak się okazało smoki obdarowały kobiety potężna magią, a także zdolnością zmiany w latające gady. Miały one być łącznikami między ludźmi a smokami przez wieki.
Jak napisał Platon. Pokojowe nastawienie Atlantydów po jakimś czasie minęło. Stali się oni chciwi. Wykorzystywali wiedzie zdobytą od smoków aby konstruować machiny bojowe i różne nowe rodzaje broni, które potem wykorzystywali aby podbijać kolejne narody i zagarniać ich ziemię. Zaczęli oni sprowadzać na wyspę tysiące niewolników... 
 Autor: Sztyletnica

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz