środa, 14 maja 2014

Nowe posty #90

Na skraju wolności
Dziewczyna z jasno-brązowym kotem
 Kim jest Krystian Melphis i jaką odegrał rolę w Hogwarcie?Co ma wspólnego z Lucjuszem Malfoyem, a także kim jest dziewczyna z jasno brązowym kotem? Krótki powrót do przeszłości aby zrozumieć teraźniejszość.
Wiem że wszystko poszło nie tak jak trzeba. Że mam dwie córki. Które mają wypełnić przepowiednię, którą najchętniej roztrzaskał bym na tysiąc kawałków.
Wiem, że w życiu ich nie widziałem. Wiem,że będę musiał im to powiedzieć. Wszystko.
Wiem, że nie wiem już nic. Ale nie wiem, czy ktoś ,kto miał tak zawistnego ojca,że nawet Dziewczyna z Kotem nie potrafiła w nim niczego zmienić , może zostać uratowanym. Tego nie wiem.
Wiem że będę musiał wrócić do Hogwartu. Ale nie wiem...czy jeszcze kiedykolwiek zobaczę
dziewczynę z jasno-brązowym kotem.
Autorka: Lycheey Lora


Odpowiedni dom
Wokół było sporo szpargałów, kilka mebli, w tym bujany fotel. Pomiędzy nim, a starą szafką z wyłamanymi drzwiczkami stał drewniany konik na biegunach. W rogu pokoju o ścianę oparty był zakurzony rowerek dziecięcy. Z rączek kierownicy zwisały kolorowe wstążeczki.
Nie znajdując tu nic ciekawego, ani źródła smrodu, przeszli do kolejnego pomieszczenia. Była to kotłownia, z dużym, żelaznym piecem, w którym palono drewnem.
- To pewnie zdechły zwierzak. Został tu zamknięty i zdechł. A my pchamy się tu na darmo – narzekał Carter.
- Przymknij się i rozejrzyj – rozkazał Max. - To musi być gdzieś tutaj. – Po chwili dodał. – Słyszycie to brzęczenie?
- Eee… Spójrzcie na to – drżącym głosem wypowiedział Jim. Promień trzymanej przez niego latarki oświetlał kłębowisko szmat, nad którymi latała chmara much. Po bliższym przyjrzeniu się kupie, Max i Carter dostrzegli wystającą rękę i głowę. Obie części ciała były zsiniałe, opuchnięte. Otwarte oczy były wyblakłe i skierowane wprost na nich.
Autor: roxette16


 Kontemplujac
„Władca Pierścieni”
Książka ta, uważana za jedną z najbardziej niezwykłych we współczesnej literaturze, znana niemal każdemu; choćby ze słyszenia. Jest to opowieść o losie pewnego przedstawiciela rasy niejakich hobbitów - stworzeń o przyjaznym usposobieniu, uwielbiających zacisze własnego kraiku, Shire, i niewychylających nosa poza jego granice, a także lubujących się w spokoju oraz ciszy - który, jak niegdyś jego krewny, Bilbo, wybija się ponad schemat i rusza w długą oraz niebezpieczną podróż, by unieszkodliwić zło, jakie szerzy się po świecie. Gnany obowiązkiem i ciężarem dźwiganego brzemienia, ma okazję zobaczyć na oczy to, co do tej pory mógł wyczytać jedynie z ksiąg, i zażyć sporej dawki przygody - honor, przyjaźń, magia? To jedynie początek.
Autorka: antler

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz