niedziela, 29 marca 2015

[62] Aktualizacja

W Blessenwhite Manor, dworku na angielskiej prowincji, życie toczy się stałym, leniwym rytmem. Służący pracują całą dobę, podczas gdy rodzina Cravenów bawi się w najlepsze. Arystokracja pije wytrawne, włoskie wino, mężczyźni rozmawiają o sytuacji politycznej i zmianach społecznych, a kobiety plotkują na temat towarzyskich skandali. Wszystko zmienia się jednak, gdy najstarsza córka państwa Craven, Esther, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy policja prowadzi nieefektowne śledztwo, Florence, siostra zaginionej, postanawia wziąć sprawę we własne ręce.
„Gdy karawan cię mija” to opowieść z punktu widzenia ducha Esther. Podczas kłótni z narzeczonym dochodzi do tragedii - zostaje pchnięta ze schodów i ginie w wyniku urazu głowy. Jej wybranek, Albert, zakopuje ją w ziemi jak zdechłego psa, nie próbując udzielić pomocy. Ona chce już odejść, ale coś trzyma ją na ziemi. Esther nie może odetchnąć, dopóki sprawca jest na wolności, gotów na wszystko, by prawda nie wyszła na jaw...
Kategoria: Fantasy
Autor: Nobobora


Wychilluj to moje małe miejsce na Ziemi, gdzie mogę pogadać o wszystkim i o niczym. Chcę zamieszczać posty z recenzjami książek, filmów i muzyki, jak i moich własnych poglądach na otaczający mnie świat - interesuję się praktycznie wszystkim. Z niewiadomych powodów niektórym wydaje się to interesujące, mądre czy ciekawe. 
Kategoria: Recenzje
Autor: wypłosz


.Każdy ma swój świat. Każdy jest w swojej ciemności.
Jak myślisz, co się stanie kiedy ktoś się w niej zgubi?
Nie będzie wyjścia ani drogi ucieczki, a ciemność cię otoczy.
Lucy pociągała ta ciemna strona ale sprawy poszły za daleko, a ona się zgubiła.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autor: Madzio


XXI wiek. 2014 rok. Warszawa. Ul. Sobieskiego. Stara Ambasada Rosji.
Świetność tego miejsca przeminęła lata temu. Przynajmniej w mniemaniu ludzkiego umysłu. Jeżeli wytężyć by wzrok, przejrzeć na oczy, odgonić mgłę czaru, można zobaczyć tutaj piękną katedrę gotycką - mniejszą wersję paryskiej Notre-Dame. Wysokie wieże, strzelisty dach i wielka rozeta nad mosiężnymi, kilkumetrowymi drzwiami.

Przed wejściem na skwer stoi wysoka kuta z adamasu i żelaza brama, nad którą widnieje przysłowie Nocnych Łowców: Pulvis et umbra sumus.

Mieszka tu pięć młodych osób. Pięciu Nocnych Łowców. To oni odpierają napady demonów i łapią Podziemnych łamiących Porozumienia ustanowione dawno temu przez Clave - główny zarząd Nocnych Łowców, który zasiada w Idrysie - ich rodzimym kraju. To o nich jest ta historia. Ukazuję tutaj dzieje grupy nastolatków, którzy oprócz wyżej wspomnianego rygorystycznego porządku codzienności, prowadzą również swoje intymne życie pełne bólu, miłości, straty i zdrady. Poznajmy ich historię...
Kategoria: Fanfiction --> Dary Anioła
Autor: Resie


 Anabel jest ośmioletnią dziewczynką, która po dłuższym leczeniu w domu, trafia do szpitala z powodu zdiagnozowanej choroby. Spędza tam większość swojego czasu. Pewnego dnia, w czwartek, siedzi w miejscu, które lekarze przeznaczyli dla niej jako pokój zabaw. Podczas gdy Anabel czeka na wizytę rodziców, w mieście ma miejsce wypadek, przez który w szpitalu pojawia się nowa osoba. Szum wywołany wokół pacjenta sprawia, że Anabel postanawia sprawdzić co się dzieje. I wtedy poznaje Ashton'a, który w krótkim czasie staje się nieodłączną częścią jej szpitalnego życia.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: dajmond


II część opowiadania Sick means war, opowiadająca o chłopaku, który po kilku miesiącach spędzonych na rozpamiętywaniu Anabel, postanawia spełnić prośbę dziewczynki i zapisuje się do szpitala jako wolontariusz. Już pierwszego dnia spotyka pewną wyjątkową osobę, która bardzo przypomina mu ośmioletnią Anabel. Przypadkowe spotkanie ponownie okazuje się tym właściwym, a Ashton decyduje się zająć właśnie Holly. Jak tym razem zakończy się ich wspólna przygoda? Cóż, jedno jest pewne... kolorowo nie będzie. 
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: dajmond 


 Lucy Hale jest zwyczajną nastolatką, której chłopak pozwala sobie stosować agresję wobec niej. Dziewczyna początkowo nic sobie z tego nie robi, jednak po wielu miesiącach nieudolnych prób pomocy Lukowi, jest zmęczona i ma dość ciągłych obrażeń. Kończy związek zupełnie nieświadoma problemów, które zostały na nią ściągnięte. Nagle zaczynają dziać się niemiłe wydarzenia. Jej bliscy cierpią. Lucy nie jest w stanie tego kontrolować. Dodatkowo na komunikatorze odzywa się do niej tajemniczy chłopak próbujący jej pomóc. Dziewczyna nie zamierza się z nim zaprzyjaźniać, ale jej ciekawość poznania tożsamości chłopaka zwycięża. Ich relacje się rozwijają, a dotychczasowe złe sytuacje ulegają zmianie, kiedy wreszcie prawda wychodzi na jaw.. jednak nie zawsze jest happy end.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: dajmond


Dwadzieścia trzy poranki, które zmienią życie dwójki ludzi. Dwadzieścia trzy poranki, które nie zawsze będą piękne. Po dwudziestym trzecim nieśmiertelnym poranku, cała reszta kojarzyć będzie się już tylko z marzeniami.
Dwadzieścia trzy dni.
Dwadzieścia trzy poranki.
Dwadzieścia trzy marzenia,
Dwadzieścia trzy smutki.
Dwadzieścia trzy łzy.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: dajmond


 Fanfiction opowiada historię znanego Nialla Horana. Chłopak miał bardzo burzliwe dzieciństwo. Wychowując się wśród alkoholików, nie nabył pozytywnych cech. Czasy liceum są jednak dla niego najlepszym okresem życia... dopóki nie zostaje przyłapany na tym, czym się zajmuje. Dotychczasowe dobre życie odchodzi w zapomnienie, gdy trafia do więzienia, ale to również nie okazuje się przeszkodą w dalszym zdobywaniu pieniędzy. Pojawia się Brittany Robertson, która dzielnie zastępuje chłopaka do czasu jego powrotu.
Kategoria: Fanfiction --> Gwiazdy i fani
Autorka: dajmond


 Poniedziałek. Dzień znienawidzony przez większość ludzkości. Pora to zmienić, proszę Państwa! Od teraz zaczynamy tydzień z moim gadaniem. Bierzemy "cytat tygodnia" pod lupę i bawimy się z interpretacją na miliard sposobów. Umysł the mda w pigułce.
Zaczynamy?
Kategoria: Refleksje
Autor: the mda


 Gawędy introwertyczki to blog poświęcony twórczym wymysłom pewnej introwertycznej dziewczyny. Co tu znajdziesz? Przesadą byłoby stwierdzenie "wszystko", ale wiele to i owszem. Przynajmniej mam taką nadzieję...
Kategoria: Zbiory opowiadań
Autorka: Roxy


 Czy można poświęcić życie swoje i przyjaciół, by odnaleźć jedną, niewielką rzecz? Rzecz, która choć rozmiarami nie grzeszy, będzie w stanie naprawić życie? Ilu ludzi będzie musiała poświęcić, by dostać to, czego chce? A może jej plany się zmienią? Może, gdy dowie się prawdy, zaniecha poszukiwań? Albo rozpocznie od nowa, ze wzmożoną siłą...? Historia, która swój początek ma w fandomie Fairy Tail, ale gdzie się zakończy?
Kategoria: Fanfiction --> Manga & Annime
Autor: Akira Veilo


Agnieszka poznaje Innocentego całkiem przypadkowo. W dosyć niekorzystnych okolicznościach spotyka go w drodze do domu. Z początku nowopoznany kolega jej brata zdaje się jedynie uosabiać sobą same nietolerowane przez Agę cechy charakteru, ale nie można odmówić mu magnetyzmu, który mimo oporów Agnieszki przyciąga ją do nietypowego, ale jakże interesującego Cento. Jednakże ta znajomość może nie być aż tak kolorowa, jak oboje to sobie wyobrażają.
Kategoria: Romans
 Autor: Victemia


 „Pamiętam, że pomyślałam wtedy o nim jako o absolucie zupełnym, którego w żaden sposób nie można wyminąć. Zawsze jest kilka kroków przed tobą, spogląda na ciebie ponad ramieniem i powtarza, że nie dasz mu rady. Choćbyś był nie wiem, jak silny i zdolny, przegrasz z kretesem. Właśnie z chwilą, gdy okazał się być murem nie do przejścia, poczułam mocniej niż dotychczas, że muszę coś z tym zrobić”.
Kategoria: Fanfiction --> Manga &Anime
Autor: Lawler


 „Jedynym, który może mnie pokonać jestem ja sam.”
Jest już późny wieczór. Nie jeżdżą samochody, wszyscy ludzie siedzą w swoich domach i szykują się do snu, miasto pogrążone jest w głębokiej ciszy, która zdaje się ciebie pochłaniać. Wtedy widzisz grupkę nastolatków znęcających się nad dziewczyną. Cała ta sytuacja jest ci całkowicie obojętna, ale kiedy masz zamiar w nic się nie mieszać i odejść – rozpoznajesz w ofierze koleżankę z klasy.
Jedna noc sprawia, że dziewczyna, z którą łączyły cię tylko mury szkoły nagle zaczyna znaczyć dla ciebie więcej, niż byś sobie życzył. Nieuchronnie prowadzi cię do samozniszczenia i bolesnego zderzenia z rzeczywistością, której wolałbyś nie poznawać.
„Jesteś odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które masz dla innych, ale i za te, które w innych budzisz.”
Kategoria: Fanfiction --> Manga &Anime
Autor: Lawler


Rodzina Esterrose. Magnaci i śmietanka towarzyska Nowego Jorku. Wielcy, potężni i rządzący tym miastem jak szare eminencje zza kurtyny młodych biznesmenów. Wszyscy widzą ich jako ułożoną, mądrą i rezolutną rodziną. No, może z małym wyjątkiem. Najmłodsze pokolenie Esterrose'ów- Vanjah, Shayla, Seneca, Everly oraz reszta ich rodzeństwa są jak książę Harry w rodzinie Windsorów. Są piękni, bogaci, bezczelni, zepsuci i kompletnie nic sobie nie robią ze wszystkich autorytetów. Robią to, co im się podoba, a wojny wśród tegoż kuzynostwa są na porządku dziennym.Wierzą...nie, oni w i e d z ą, że pieniądz nakręca ten świat. I że władcą jest ten, kto ma walutę.
Jednak cały ich świat zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni zaledwie w kilka dni. Gdy w Verche High School, najbardziej prestiżowym liceum w Nowym Jorku, zaczyna dziać się coś dziwnego, a młodzi gniewni z rodu Esterrose coraz częściej stają się świadkami przerażających i niezwykłych zarazem zdarzeń. Reguły gry zwanej życiem, której byli panami diametralnie się zmieniają.
Tylko pamiętaj, istnieją istoty, o których żadnemu z nas się nie śniło!
Kategoria: Fantasy
Autor: Priori Incantatem


 Zakładam, iż czytaliście mnóstwo blogów zgodnych z fabułą chłopak-dziewczyna.
Gwarantuję Wam jednak, że TEN BLOG jest zupełnie INNY.

Jestem otwartą, miłą (w miarę) dziewczyną. Wyróżniam się z tłumu dzięki legginsom w neonowe koty....-a tak serio dzięki własnemu stylowi i energii , która jest magnesem dla innych osób.;D
Brzmi to wszystko idealnie, ale każdy aniołek czasem jest diabełkiem (zwłaszcza mając za przykład wredną przyjaciółkę ;P) i każdy człowiek ma problemy. Co z tego, że jest się popularnym i lubianym, jeśli trzeba to dzielić z jednym wyjątkowo dogłębnym idiotą.
Moje życie było poukładane...dopóki nie poznałam Jego...

Mam na imię Kuba i posiadam 16 letnie doświadczenie w robieniu z siebie kretyna i łamacza serc (wszystkie laski mnie pragną ;) zapewne ty też ;*) Jestem wysportowany:
-jeżdżę na desce
-jestem najlepszym rozgrywającym szkolnej drużyny
Tak wiem, dziwisz się jak jeden facet może być tak idealny. Właściwie moje życie byłoby idealne, gdyby nie jedna wyjątkowo infantylna dziewczyna...
A no i jest jeszcze jeden problem, nie chce do końca życia udawać wesołego przygłupa, ale dokuczanie Maji sprawia mi niezmierną przyjemność.

,,Cienka nić między miłością a nienawiścią,,
te słowa nabiorą nowego znaczenia a jednocześnie pozostaną takie same.
Kategoria: Romans
Autorki:  Mysia i Misia


 Lena, niby szkolna gwiazdka, najgorętsza laska i wzór dla wszystkich dziewczyn, jednak to tylko maska. Tak naprawdę z żadnym chłopakiem nie jest ''blisko'', rozkochuje ich w sobie, bierze, co może i zostawia. Wreszcie spotyka Jego. ''Znów to samo i do następnego'' - myśli. Ale coś się zmienia, spotyka osobę, która uświadamia jej, że tak nie można. Ma wyrzuty sumienia, wstydzi się tego, co robiła. Postanawia skończyć tą znajomość i zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Niestety, od przeszłości nie da się uciec. 
Kategoria: Romans
Autorka: Estera


Memories disappear 
 Życie potrafi zmienić się w każdej chwili i przybrać niespodziewany obrót. Nawet jeśli masz idealnie poukładane, życie, czasem spotykasz na drodze przeszkody. Przychodzi taki moment, że musisz zostawić swoje dzieciństwo, przyjaciół, chłopaka i wyjechać...daleko.

Czy Maya poradzi sobie na drugim końcu świata i zacznie nowe życie, zapominając o starym?

Kategoria: Romans
Autorka: paaula1 


Golden Book 
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma rzekami mieszkała sobie piękna królewna, niestety to nie ta bajka.
Nic tutaj nie jest i nie będzie normalne.Należy walczyć o swoje.Przeczytaj nie pożałujesz.
Przygoda,emocje, fantastyka i walka między dobrem a złem.

Kategoria: Fantasy
Autor: Lama Ryu


Spotkamy się znów
Nie umarł.
Ale też nie żył.
Nie widział, nie potrafił się ruszyć, był dziwnie lekki, nieważny. Był niczym gaz. Rozproszony, bez ciała, unoszący się w ciemności, nie wyczuwając żadnego oparcia, żadnej granicy. To była nicość. On był nicością. Nicością zdolną do myślenia, zdolną do… strachu. Bo nie tak sobie wyobrażał śmierć. I to po prostu nie mogła być śmierć. Nie czuł nic, poza tym porażającym strachem, że to się nigdy nie skończy. Że nigdy ich już nie spotka.

Kategoria: Potterowskie --> Czasy Huncwotów
 Autorka: Megalomanka


"Malec: Szklany Pantofelek" 
 Zastanawiałeś się kiedyś co by było gdyby do Kopciuszka zamiast dobrej wróżki przyszedł nie kto inny, a Magnus Bane? Zapraszam do świata czarów, miłości, Maleca, humoru i przede wszystkim brokatu
Kategoria: Fanfiction --> Dary Anioła
Autorka:  Królewna Śnieżka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz